fot. twitter.com/MRPiPS_GOV_PL

Rusza rejestracja firm zainteresowanych programem Polski Bon Turystyczny

Rejestracja firm zainteresowanych programem [Polski Bon Turystyczny] ma ruszyć dzisiaj. Formularz będzie dostępny na stronie PUE ZUS. Do programu mogą przystąpić m.in. właściciele hoteli oraz pensjonatów, a także organizatorzy wydarzeń turystycznych. Lista podmiotów będzie udostępniana na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej.

Od 31 lipca rodzice dzieci do 18. roku życia będą mogli składać wnioski o przyznanie bonu.

https://twitter.com/MRPiPS_GOV_PL/status/1286568841200443394

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przypomina, że świadczenia będą przyznawane w postaci kodu, który rodziny otrzymają SMS-em lub mailem.

– Numer będzie trzeba podać przy płatności i to za sprawą tego numeru – kodu, płatność będzie przelewana na konto hotelu, hostelu, organizatora wydarzenia turystycznego. Nic więcej rodzic dziecka nie musi robić, wystarczy, że poda numer. Nie trzeba od razu wykorzystać całej płatności 500 zł. Jeżeli to będzie płatność 100, 150, 200 zł, to zostanie ona pobrana z naszego numeru, ale pod tym numerem będą pozostałe środki – powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Zgodnie z prezydencką ustawą, Polski Bon Turystyczny w wysokości 500 zł będzie przysługiwać na każde dziecko, a w wysokości 1000 zł, jeżeli jest ono niepełnosprawne.

Świadczenie jest ważne do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj