Rusza kampania Caritas „Podzielmy się radością”

Dziś po południu rozpoczyna się nowa kampania Caritas pod hasłem „Podzielmy się radością”. W jej ramach po raz pierwszy w historii organizacji zostanie przeprowadzona akcja „Tornister Pełen Uśmiechów”

Akcja ta zostanie przeprowadzona na internetowej platformie charytatywnej aukcjecaritas.pl. Pierwszej licytacji dokona ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski, metropolita poznański.

Kampania polega na licytowaniu określonych przedmiotów i tym samym wsparciu osób najbardziej potrzebujących – mówi Anna Michalak z Caritas archidiecezji poznańskiej

– Celem jest chęć zwiększenia zakresu pomocy, którą Caritas codziennie przekazuje na rzecz potrzebujących, również w taki sposób, który technologicznie jakby pozwala na jej zwielokrotnienia, więc to są aukcje, za pomocą których możemy licytować przedmioty czy usługi, to co jest przedmiotem aukcyjnym szeroko pojętym, jak również możliwość dokonania zakupu na zasadzie „kup teraz” albo takiego zakupu wirtualnego. To jest coś w rodzaju „cegiełki”, czyli np. plecak, który można kupić w formie wirtualnej przez internet, gdzie jest na pewno większe dotarcie do tych osób, które być może na co dzień nie mają takiego kontaktu z Kościołem i działalnością charytatywną Kościoła. To projekt pilotażowy, który będziemy obserwować i będziemy oceniać jego rezultaty – mówi Anna Michalak.

Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej ks. Waldemar Hanas podkreśla, że projekt „Podzielmy się radością” to wyjście naprzeciw wezwania papieża Franciszka, który zachęca nas wszystkich, by szukać nowych ścieżek i by wchodzić w te miejsca, które dotąd nie były zagospodarowane.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl