fot. twitter.com/CaritasPolska

Wielkopolskie: Poznańska Caritas powołuje „Wolontariat Kryzysowy”

W związku z zagrożeniem pandemią koronawirusa wolontariusze poznańskiej Caritas i harcerze będą robić zakupy dla osób starszych i niepełnosprawnych. Działania będą prowadzone przy współpracy z władzami miasta – poinformowano.

Zastępca dyrektora Caritas Poznań ks. Łukasz Łukasik przekazał w komunikacie, że oprócz kilkuset wolontariuszy Caritas działania na rzecz osób potrzebujących będą prowadzić także poznańscy harcerze i członkowie innych organizacji pożytku publicznego.

„Za koordynację działań po stronie wolontariuszy odpowiedzialne będzie Centrum Wolontariatu Caritas” – podał.

Wolontariusze będą odbierać pieniądze od osób potrzebujących i dokonywać za nie zakupów, a następnie dostarczać je podopiecznym.

„Działania mają na celu zachowanie środków bezpieczeństwa i zadbanie o to, aby osoby chore i starsze pozostały w domu” – zaznaczono w komunikacie.

„Nie możemy zostawić naszych potrzebujących nawet w obliczu tego wirusa. Właśnie dlatego, zdecydowaliśmy się na koordynację tych działań przy współpracy z Miastem Poznań. Apeluję również, aby nie zapominać o osobach potrzebujących z bliskiego sąsiedztwa. Postarajmy się włączyć w tą pomoc i otoczyć opieką oraz wsparciem osoby z naszego otoczenia, które mogą być w grupie ryzyka” – podkreślił Łukasik.

Osoby, które potrzebują takiej pomocy są proszone o kontakt miejską infolinią Poznań KONTAKT pod numerem telefonu 61 646 33 44. Zgłoszenia będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 20.

Na terenie Wielkopolski dotychczas potwierdzono pięć przypadków zakażenia koronawirusem; obecnie hospitalizowane są cztery osoby, jedna osoba zmarła.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl