XI Maraton Biblijny w Poznaniu

W Poznaniu trwa XI Maraton Biblijny. Jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie w archidiecezji poznańskiej czytane będzie Pismo Święte. W inicjatywę włączyły się 22 parafie. Łącznie bierze w nim udział 1500 osób.

Celem maratonu jest zachęcenie do czytania Pisma Świętego, pogłębiania wiary i relacji z Bogiem. Jak podkreślają organizatorzy – publiczne czytanie Pisma Świętego ma być dla każdej parafii świętem Biblii.

Ksiądz Arkadiusz Szary, duszpasterz młodzieży archidiecezji poznańskiej, podkreślił, że wśród uczestników maratonu są ludzie młodzi.

– Przez czytanie Słowa Bożego nasze serce odnajduje sens życia. Odnajdujemy także radość i możemy przekonać się do tego, że czytanie Słowa Bożego nie jest trudne – wymaga tylko czasu. Zgłębianie Słowa Bożego to poznawanie pięknej przygody o samym sobie, a przede wszystkim pięknego Pana Boga, który do nas przychodzi. W każdej parafii do czytania Pisma Świętego zgłasza się około 100 osób, aby dany dzień był zrealizowany. Zazwyczaj 1/3 tych osób to młodzi ludzie, którzy są zaangażowani w parafii lub przy parafii – powiedział ks. Arkadiusz Szary.

Poznański maraton biblijny potrwa do 29 marca. Na przeczytanie całego Pisma Świętego jego uczestnicy poświęcą 120 godzin.

Lista kościołów z godzinami czytań fragmentów Pisma Świętego dostępna jest na stronie Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej pod adresem www.jordan-poznan.pl.

Po raz pierwszy Pismo Święte czytane było w 2005 roku przez 876 osób. Od roku 2007 przedsięwzięcie przyjęło formę „wędrowną” i każdego dnia czytanie odbywa się w innym kościele.

RIRM

drukuj