fot. PAP/Adam Ciereszko

Poznań: Dziś odbędzie się Forum Sukcesu Polskiego Biznesu 1989-2019

W Poznaniu odbędzie się dziś Forum Sukcesu Polskiego Biznesu 1989-2019. Wydarzenie organizuje Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Forum odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele polskich i zagranicznych firm oraz ambasadorowie z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Holandii.

W programie są m.in. panele eksperckie, warsztaty i szkolenia. Zostaną też zaprezentowane raporty o przedsiębiorczości trzech ostatnich dekad.

To dobra okazja dla polskich przedsiębiorców do świętowania – mówi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz

– To właśnie polskie rodzinne firmy wytwarzają ponad 60 proc. polskiego PKB i zatrudniają ponad 70 proc. aktywnych zawodowo Polaków. Jest zatem co świętować. To dobry czas, żeby – po pierwsze – podziękować przedsiębiorcom, bo nasze sukcesy gospodarcze, które świętujemy ostatnio, to w dużej mierze przede wszystkim ich zasługa. Po drugie, forum służyć ma też wymianie dobrych praktyk. Mamy przedsiębiorców, którzy są z nami już na rynku nie tylko polskim, ale i międzynarodowym, więc będą się ci czempioni dzielić swoimi doświadczeniami z małymi i średnimi, którzy dopiero zaczynają albo dopiero sprzedają swoje towary czy usługi na naszym rynku – zaznacza minister Jadwiga Emilewicz.

Podczas forum można będzie odwiedzić strefę wystawców polskich marek oraz wystawę artystyczną „historia 30 lat wolnej gospodarki”.

Wieczorem odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród „Przedsiębiorca Transformacji”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl