fot. twitter.com/malopolskaPL

Rusza druga edycja plebiscytu „Turystycznych Skarbów Małopolski”

Rusza druga edycja konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski”. Do najlepszego, nieodkrytego miejsca w województwie małopolskim trafi nagroda w wysokości 50 tysięcy złotych.  

Ideą konkursu jest docenienie najatrakcyjniejszych, nowatorskich, przyjaznych miejsc i ofert turystycznych województwa małopolskiego.

– Małopolska to jeszcze wiele nieodkrytych miejsc. Tym razem plebiscyt, który organizujemy, który po raz drugi chcemy w Małopolsce przeprowadzić to: „Turystyczne Skarby Małopolski” – mówi Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa małopolskiego.

W pierwszym etapie można zgłaszać propozycje w sześciu kategoriach. Termin upływa 18 sierpnia. Drugi etap to już głosowanie na wybranych kandydatów.

– To mieszkańcy, branża turystyczna, organizacje pozarządowe działające w turystyce powinny do 17 sierpnia powinny zgłosić te nieodkryte miejsca – wskazuje wicemarszałek województwa małopolskiego.

Epidemia COVID-19 silnie uderzyła w branżę turystyczna – akcentuje wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz. Znoszenie obostrzeń pomogło turystyce. Teraz druga edycja konkursu pod hasłem „Turystyczne Skarby Małopolski” ma przyspieszyć powrót do normalności.

– Chcielibyśmy, aby Małopolska promowała się w ten sposób, promowała wiele nieodkrytych dotychczas miejsc, ale przede wszystkim także te znane – podkreśla Tomasz Urynowicz.

Na zwycięzcę w głównej kategorii czeka nagroda w wysokości 50 tys. złotych.

Kandydatów można zgłaszać na stronie konkursu. Do 20 września trwać będzie głosowanie. Laureatów poznamy w październiku.

TV Trwam News

drukuj