Rusza bezpłatna infolinia Rzecznika Praw Pacjenta i organizacji pacjentów

Od dziś rusza ogólnopolska bezpłatna infolinia Rzecznika Praw Pacjenta i organizacji pacjentów. W ramach projektu „Łączy nas pacjent” specjaliści z organizacji pacjentów będą wraz z ekspertami Rzecznika udzielać porad i informacji o określonych chorobach.

Projekt „Łączy nas pacjent” jest nie tylko wsparciem dla pacjentów w walce z ich problemami zdrowotnymi, ale także pomocą we właściwej realizacji ich praw. Dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 190 590, będziemy mogli uzyskać porady, informacje oraz wsparcie dotyczące określonych chorób.

Infolinia będzie czynna od poniedziałku do piątku między godziną 8.00 a 20.00. We wtorek dyżur między godziną 12.00 a 14.00 będzie pełniła psychoonkolog Adrianna Sobol z fundacji „Onkocafe – Razem Lepiej”.

W projekt zaangażowały się największe w Polsce organizacje pacjentów, m.in. Fundacja Urszuli Jaworskiej, Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS,  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę czy Stowarzyszenie Pomocy Psychologicznej „Syntonia”.

Najbliższe dyżury przedstawicieli organizacji pacjentów można znaleźć na stronie Rzecznika Praw Pacjenta – www.rpp.gov.pl.

TV Trwam News/RIRM

drukuj