fot. Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84416

Rumunia będzie produkować drony dla sił zbrojnych

Na terenie Rumunii prowadzona będzie produkcja dronów operacyjno-taktycznych, a także systemów sterowania do tych bezzałogowych maszyn latających. Trafią one na wyposażenie sił zbrojnych tego kraju.

Jak dowiedziała się u władz rumuńskich sił zbrojnych bukareszteńska telewizja ProTV, produkcja dronów dla armii będzie odbywać się na podstawie porozumienia zawartego we wtorek przez rumuńską firmę Romtehnica z izraelską spółką Elbit.

Z informacji stołecznej stacji wynika, że produkcja dronów ma opierać się o przekazanie przez Elbit siedmiu systemów bezzałogowych maszyn powietrznych, a drony będą uzbrojone.

W ramach umowy strona rumuńska zobowiązała się do zapłacenia izraelskiej firmie blisko 380 mln euro. Kwota ta powinna zostać zapłacona najpóźniej do 2027 roku. Umowa przewiduje, że serwisowanie dronów dla armii będzie odbywało się na terytorium Rumunii.

„Konstrukcja dronów oraz systemy elektryczne i mechaniczne mogą być wykonywane przez Aerostar w Bacau, z kolei montaż i wyposażenie w systemy uzbrojenia w mieście Magurele” – poinformowała ProTV.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl