fot. PAP/EPA

Malezja: 25 osób zginęło w osuwisku ziemi na polu kempingowym

Do 25 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych osunięcia się ziemi na polu kempingowym w pobliżu stolicy Malezji, Kuala Lumpur – poinformowała dziś miejscowa policja. Wśród ofiar jest ośmioro dzieci.

Jak powiedział na konferencji prasowej szef lokalnej policji, we wtorek wieczorem na głębokości pięciu metrów znaleziono ciało dziewczynki w wieku od sześciu do dziesięciu lat. Trwają poszukiwania ostatnich ośmiu zaginionych. Do tej pory uratowano 61 osób.

Do tragedii doszło w piątek na działającym bez koncesji kempingu ekologicznej farmy w pobliżu miasta Batang Kali na obrzeżach Kuala Lumpur. Potężne zwały ziemi zeszły z wysokości ok. 30 metrów i pokryły powierzchnię ponad jednego hektara. Miejsce zdarzenia odwiedził premier Malezji Anwar Ibrahim, który zapowiedział, że bliskim ofiar i rannych zostanie udzielona pomoc finansowa.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl