Ruch Narodowy złoży wniosek o Trybunał Stanu dla Bartłomieja Sienkiewicza

Ruch Narodowy chce Trybunału Stanu dla ministra rządu PO- PSL Bartłomieja Sienkiewicza. Ugrupowanie przygotowało wniosek do Trybunału.

Jak podaje portal ruchnarodowy.net, stosowny wniosek zostanie przedstawiony jutro.

Politycy Ruchu Narodowego jako uzasadnienie wniosku chcą dołączyć wczorajsze wystąpienie ministra koordynatora ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

W dokumencie z audytu wskazał on liczne nieprawidłowości i przykłady inwigilacji dziennikarzy i polityków, a także uczestników marszów.

Poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, podkreślił, że informacje zarówno Mariusza Kamińskiego, jak i szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka stanowią pełną podstawę do pociągnięcia Sienkiewicza do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu.

– Na temat działań resortu pod kierownictwem Bartłomieja Sienkiewicza bardzo wiele mówił wczoraj pan minister Kamiński i pan minister Błaszczak. I słusznie, ponieważ to, co działo się pod rządami PO: inwigilacja obywateli, rozbijanie patriotycznych manifestacji, prowokacje, inwigilacja dziennikarzy, podpalanie budki pod ambasadą rosyjską tylko po to, aby zdyskredytować ugrupowania narodowe- zasługuje na bardzo surowy osąd, również polityczny, opinii publicznej i zasługuje na to, by wreszcie pociągnąć polityka do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu – powiedział poseł Robert Winnicki.

Podczas konferencji prasowej głos zabrał również Witold Tumanowicz, działacz Ruchu Narodowego. Przypomniał, że za sprawą działań Bartłomieja Sienkiewicza uczestników Marszu Niepodległości spotkało wiele nieprzyjemności i podkreślił, że ówczesny szef MSW powinien ponieść za to odpowiedzialność.

– Dziś zwracamy się do Bartłomieja Sienkiewicza tak jak on kiedyś do nas: Idziemy po Ciebie. To nie jest tak, że Ty mogłeś bezkarnie iść po patriotów, nie udało Ci się to. W tym momencie wszystko to co wyłania się właśnie z tego smutnego rządu Donalda Tuska zaczyna być prawdą i mamy nadzieję, że będzie atmosfera polityczna do tego, aby PiS pociągnęło do odpowiedzialności także Bartłomieja Sienkiewicza – powiedział Witold Tumanowicz.

Poseł Winnicki dodał, że podane przez rząd informacje Ruchu Narodowego uznaje za wiarygodne i szokujące, dlatego zachęca polityków do poparcia wniosku o Trybunał Stanu dla Sienkiewicza.

Piotr Filipek, pełnomocnik warszawskich struktur RN, również zachęcił rząd do rozliczenia Bartłomieja Sienkiewicza.

  – Bartłomiej Sienkiewicz swoimi „niewidzialnymi mackami” kierował policjantów i przymuszał ich do składania fałszywych zeznań. Zdarzało się, że na sądowych korytarzach mówili nam o tym, że nie mogą się przeciwstawić. Gwałt na polskiej policji, którego dokonał Sienkiewicz trzeba naprostować. Apelujemy do rządzących – odwagi! Należy tych, którzy są odpowiedzialni za rzeczywiste nieszczęścia ludzkie trzeba rozliczyć – powiedział Piotr Filipek.

Ruchnarodowy.net/RIRM

 

drukuj