Prokuratura bada skandaliczny wpis częstochowskiej radnej PO

Prokuratura bada, czy częstochowska radna Platformy Obywatelskiej znieważyła Żołnierzy Niezłomnych.  Radni Prawa i Sprawiedliwości z tego miasta zgłosili do prokuratury okręgowej wpis Jolanty Urbańskiej na portalu społecznościowym.

Kobieta nazwała część Żołnierzy Wyklętych „bandytami”. Radna platformy zamieściła na swoim profilu zdjęcie informujące, że na koncie żołnierzy wyklętych jest 5 tys. zabitych cywilów, a wśród nich 187 dzieci poniżej 14. roku życia.

To zbulwersowało radnych PiS w Częstochowie. Złożyli oni w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej. Mówi Krzysztof Janus, radny w Częstochowie.

Pani radna Jolanta Urbańska na facebooku, na stronach ogólnodostępnych, pisała, że to są zbrodniarze, bandyci – podkreśla Krzysztof Janus z Klubu Radnych PiS.

– To były wpisy w duchu takim,  który reprezentuje w Częstochowie były poseł SLD, pan Balt – on właśnie się o nich wyrażał, że to są zbrodniarze i bandyci. Wspólnie z Arturem Sokołowskim napisaliśmy doniesienie do Prokuratury Okręgowej. Niech ona zbada tę sprawę – poinformował Krzysztof Janus.

Sprawą wpisu na portalu społecznościowym zajmuje się obecnie Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. Działa tam specjalna komórka zajmująca się sprawami dotyczącymi tzw. mowy nienawiści.  W prokuraturze trwa  postępowanie sprawdzające.

RIRM

drukuj