Rozpoczęła się wizyta prezydenta Panamy w Polsce

Od oficjalnego powitania na dziedzińcu Belwederu rozpoczęła się w piątek wizyta prezydenta Republiki Panamy Juana Carlosa Vareli Rodrigueza. W planach wizyty jest m.in. rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski podkreślił w piątkowej rozmowie z PAP, że jest to pierwsze w historii spotkanie władz Polski i Panamy na tak wysokim szczeblu.

Duda i Rodriguez wezmą też udział w uroczystym podpisaniu Protokołu ustanawiającego mechanizm konsultacji politycznych między resortami spraw zagranicznych Polski i Panamy oraz Umowy między Rzecząpospolitą Polską i Republiką Panamy o współpracy w dziedzinie turystyki.

Juan Carlos Varela Rodriguez pełni urząd prezydenta Panamy od 1 lipca 2014 roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl