fot. twitter.com/BiuroPrasowePGG

Rozmowy ws. płac w Polskiej Grupie Górniczej

Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej mają dziś kontynuować rozmowy z zarządem spółki oraz stroną rządową. Górnicy domagają się podwyżki płac i uzdrowienia sytuacji sektora węglowego.

Dwunastoprocentowa podwyżka – to główny postulat związkowców z Polskiej Grupy Górniczej. Jak dotąd na takie nie przystawały władze spółki. Również przedstawiciele strony rządowej mówią, że ewentualne podwyżki powinny być uzależnione od wyników spółki, a te będzie można zweryfikować w połowie roku. Ubiegły zakończył się stratą w wysokości ponad czterystu milionów złotych.

Pierwsze spotkanie w sprawie związkowych postulatów odbyło się 6 lutego. Udało się wypracować kompromis w sprawie czternastej pensji za ubiegły rok. Górnicy zwracają jednak uwagę na niepewną przyszłość sektora węglowego w Polsce. Znaczna część węgla jest dziś importowana za względu na niższe koszty. Chodzi o ponad cztery miliony ton węgla.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl