Rosyjska gazeta uderza w żołnierzy AK

Rosja publikuje dokumenty uderzające w żołnierzy polskiego podziemia walczących z czerwonoarmistami. Prokremlowska „Rossijskaja Gazieta”, napisała, że mają one pokazać jak Armia Krajowa walczyła z radzieckimi wyzwolicielami.

Rosyjska Federalna Agencja Archiwów opublikowała na swojej stronie internetowej nowe materiały – poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa.

Według gazety publikacja nawiązuje do Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, obchodzonego w Polsce 1 marca. „Rossijskaja Gazieta” opublikowała też wywiad z szefem Federalnej Agencji Archiwów, który mówi o liście 700 czerwonoarmistów, którzy mieli być zabici w Polsce.

Tego typu publikacje są rewelacjami, które pojawiają się zawsze w kontekście polskich świąt patriotycznych – zaznacza dr Jerzy Bukowski, rzecznik Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

– Tym razem, ponieważ jesteśmy w przededniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – osobiście wolę ich nazywać „Niezłomnymi” – Rosjanie będą publikować swoje archiwalne dokumenty. Nie wiem czy są ona prawdziwe, czy podrasowane, ale – być może – są one rzeczywiście prawdziwe, z których wynika szczera, historyczna prawda. Czerwonoarmiści ginęli na terenie Polski, ponieważ byli traktowani przez Polaków jako okupanci, a nie jako wyzwoliciele. Jeżeli na nasze ziemie wchodzi wojsko, które nie tylko rozprawia się z okupującą nas armią, ale także niszczy struktury administracyjne oraz siłę militarną niepodległej Rzeczypospolitej, to opór jest oczywisty, ponieważ jest to walka z nowym okupantem – tłumaczy dr Jerzy Bukowski.

Szef rosyjskich archiwów zapowiedział też wydanie książki o polskim podziemiu. Według niego, publikacja dokumentów jest odpowiedzią na wypowiedzi polskich polityków o wyzwalaniu obozu Auschwitz przez Ukraińców i obchodów 70. rocznicy zwycięstwa w Gdańsku, zamiast w Moskwie.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl