P. Poroszenko: Apetyt Rosji nie ogranicza się do Ukrainy

Byłoby błędem sądzić, że apetyty Rosji ograniczają się tylko do Ukrainy; zniesienie sankcji będzie zachętą do większej agresji – mówił w piątek w Monachium prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Przestrzegał także przed zawieraniem sojuszy z Rosją za plecami jego kraju.

Poroszenko bierze udział w panelu dyskusyjnym nt. przyszłości Zachodu podczas 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. W panelu uczestniczy także prezydent Andrzej Duda.

Poroszenko podkreślił, że prezydent Rosji publicznie głosił, że ukraińska tożsamość jest częścią Rosji i nie widzi Ukrainy na mapie Europy.

Byłoby błędem sądzić, że apetyty Rosji są ograniczone tylko do Ukrainy” – oświadczył.

Przestrzegał przed zawieraniem porozumień z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem za plecami Ukrainy. „Nic o Ukrainie bez Ukrainy” – podkreślił Poroszenko. Dodał, że zniesienie sankcji nałożonych na Rosję będzie jedynie zachętą do dalszej agresji.

Zdaniem Poroszenki obecnie Zachód stoi przed historyczną szansą wzmocnienia relacji transatlantyckich.

Solidarność i jedność to coś, czego potrzebujemy” – zaznaczył ukraiński prezydent.

Poroszenko podkreślił, że Ukraina wierzy w europejski projekt.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl