Rośnie liczba ofiar po kolejnym trzęsieniu ziemi w Nepalu

Do 66 wzrosła w środę liczba zabitych we wtorkowym trzęsieniu ziemi w Nepalu. Rannych zostało 1928 osób – poinformowały władze w Katmandu. Jak relacjonuje agencja AP, tysiące ludzi spędziły noc z wtorku na środę pod gołym niebem.

Według nepalskiego MSW najwięcej osób zginęło w okręgu Dolakha, na północny wschód od Katmandu. Oprócz 66 ofiar w Nepalu w wyniku wtorkowego trzęsienia śmierć poniosło 17 osób na północy Indii, a w Tybecie – jedna.

MSW Nepalu podało, że silne wtorkowe wstrząsy a także trzęsienie ziemi z 25 kwietnia spowodowały zniszczenia w 32 z 75 okręgów w kraju.

W środę w rejonie Sunkhani, ok. 80 km na północny wschód od Katmandu, wojskowe helikoptery nadal poszukiwały amerykańskiego śmigłowca wojskowego. Maszyna z sześcioma żołnierzami piechoty morskiej USA i dwoma nepalskimi wojskowymi zaginęła we wtorek podczas akcji niesienia pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi.

Epicentrum wtorkowych wstrząsów, które miały siłę 7,4 w skali Richtera, znajdowało się na słabo zaludnionych terenach, 68 km na zachód od miasta Namcze Bazar, przy granicy z Tybetem, oraz 83 km na wschód od Katmandu. Doszło do ok. 20 wstrząsów wtórnych.

We wtorek zawaliło się wiele domów i budynków, których konstrukcje zostały naruszone 25 kwietnia. Tego dnia w najsilniejszym trzęsieniu ziemi od ponad 80 lat w Nepalu zginęło ok. 8 tys. ludzi, a 17,8 tys. zostało rannych. Zniszczonych zostały setki tysięcy domów. Kwietniowe trzęsienie miało siłę 7,8 w skali Richtera; było prawie czterokrotnie silniejsze od wtorkowych wstrząsów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl