fot. flickr.com

Prezydent udaje się dziś do USA

Prezydent Andrzej Duda wyruszył dziś do Stanów Zjednoczonych. Podczas czterodniowej wizyty głowa polskiego państwa odbędzie szereg spotkań i weźmie udział w 71. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Obok wydarzeń związanych z Sesją Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, prezydent Polski będzie uczestniczył w szczycie dotyczącym kryzysu migracyjnego.

Spotka się także z Polonią mieszkającą w USA, a także przedstawicielami amerykańskiego biznesu. Andrzej Duda podkreślił, że będzie zabiegał o to, aby polski głos w sprawach najważniejszych dla całego świata, był wyraźnie słyszalny.

– W tle, ale dla nas niezwykle istotna jest kwestia polskiej kandydatury na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. To sprawa niezwykle ważna i bardzo prestiżowa. Jesteśmy dzisiaj na ostatnim już, można powiedzieć, odcinku ubiegania się o członkostwo niestałe (…) w RB ONZ. To jest kandydatura, która zgłoszona została dawno – mówił prezydent.

Podczas wizyty, prezydent Andrzej Duda wygłosi dwa publiczne wystąpienia na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych. Prezydentowi w podróży towarzyszyć będzie szef polskiej dyplomacji, minister Witold Waszczykowski.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj