fot. sxc.hu

Rośnie liczba nielegalnych parabanków

Rośnie liczba nielegalnych parabanków – informuje jeden z portali. Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega, że w naszym kraju funkcjonuje 55 instytucji, które bez zezwolenia prowadzą działalność bankową.

Należy przypomnieć, że korzystanie z usług takich instytucji może zakończyć się utratą oszczędności.

Dr Marian Szołucha, ekonomista, mówi że nieudolność państwa w kwestii bankowych oszustów jest porażająca.

– Nie pozostaje nam nic innego, jak pilnować się podejmując decyzję dotyczące lokowania swoich środków w różnych miejscach. Trzeba przede wszystkim korzystać z usług tylko znanych i wiarygodnych instytucji finansowych. Jeśli mamy możliwość, to koniecznie trzeba sprawdzić opinie na temat tej czy innej instytucji na różnych forach internetowych. Wreszcie trzeba w miarę możliwości – czytać umowy, które podpisujemy – mówił dr Marian Szołucha.

Warszawski sąd rozpatrywał dziś pierwszy pozew zbiorowy złożony przez grupę osób poszkodowanych przez Amber Gold. Poszkodowani wnioskują, by sąd orzekł, iż do ich szkody przyczyniły się zaniechania i błędy władzy publicznej.

Według prokuratury były prezes Amber Gold Marcin P. i jego żona w ramach tzw. piramidy finansowej doprowadzili ok. 15 tys. osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem ponad 850 mln zł.

RIRM

drukuj