fot. facebook.com/PrawicaKawecki/

[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki ws. afery KNF: Opozycja usiłuje poprzez swój bardzo emocjonalny przekaz wywołać pewien stan niepewności

Niewątpliwie cała sprawa dotycząca Komisji Nadzoru Finansowego ma polityczne zabarwienie, ale to za sprawą opozycji, która usiłuje poprzez swój bardzo emocjonalny przekaz wywołać pewien stan niepewności. […] Ta afera będzie miała niestety swoją kontynuację mówił w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” dr Krzysztof Kawęcki, prezes Prawicy RP.

Od kilku dni trwa afera wokół Komisji Nadzoru Finansowego. Według medialnych doniesień, były przewodniczący KNF Marek Chrzanowski miał rzekomo złożyć właścicielowi Getin Noble Banku Leszkowi Czarneckiemu propozycję korupcyjną w wysokości 40 milionów złotych.

Pojawia się pytanie: czy ta afera ma wymiar ograniczony tylko do obszaru korupcyjnego, czy dotyczy bardziej szerszego aspektu politycznego? Niewątpliwie cała sprawa ws. KNFu ma polityczne zabarwienie, ale to za sprawą opozycji, która próbuje czynić odpowiedzialnym za tę sytuację kolejne osoby, w tym prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego i premiera Mateusza Morawieckiego – zauważył na antenie Radia Maryja dr Krzysztof Kawęcki.

W ogóle opozycja usiłuje poprzez swój bardzo emocjonalny przekaz nadać tej sytuacji aspekt polityczny. Ten przekaz z jednej strony ma służyć destabilizacji sytuacji w rządzie, ale bardziej on jest skierowany szczególnie do ludzi, którzy mają swoje depozyty w tych właśnie bankach należących do Leszka Czarneckiego. Chodzi o wywołanie pewnego stanu niepewności – dodał prezes Prawicy RP.

Gość „Aktualności dnia” zaznaczył, że cała sprawa związana z KNF-em będzie wielkim wyzwaniem dla rządu.

Jest to również sytuacja, która będzie wymagała podjęcia bardzo konkretnych działań. […] Ta afera będzie miała niestety swoją kontynuację. I niestety jest to dalszy scenariusz różnych afer taśmowych, które wciąż trwają. […] Jest to wyzwanie dla instytucji państwowych, aby wyjaśnić do końca tę sytuację, żeby pokazać również, że rzeczywiście ze strony organów państwowych wszystko dobrze funkcjonuje; że to właśnie nie one zawiodły, a ludzie – akcentował politolog.

W sprawie afery wokół Komisji Nadzoru Finansowego zeznania w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej w Katowicach składał w poniedziałek Leszek Czarnecki.

Całość rozmowy z udziałem dr. Krzysztofa Kawęckiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj