Rosja utrudnia wjazd na Krym

Rosyjskie służby graniczne stacjonujące na zaanektowanym Krymie utrudniają wjazd na półwysep. Taka sytuacja budzi niepokój władz w Kijowie.

Rosyjscy funkcjonariusze straży granicznej wpuszczają tylko osoby jadące na Krym. W niektórych miejscach ruch został wstrzymany. Ukraiński wywiad sądzi, że działania mają związek z manewrami „Kaukaz 2016”. Weźmie w nich udział część sił stacjonujących na Krymie.

Tatarzy informują o pojawieniu się na północy półwyspu dużych zgrupowań żołnierzy i czołgów. Poziom zagrożenia ze strony Rosji wzrasta. Cześć komentatorów zwraca uwagę, że takie działanie Rosji to prowokacja przed 25-leciem niepodległości Ukrainy.

Kreml może w ten sposób chcieć zakłócić obchody. 24 sierpnia do Kijowa mają się zjechać przywódcy różnych państw. Sytuacja na Krymie mogłaby ich do tego zniechęcić.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl