fot. flickr.com

Rosja: Ćwiczenia Floty Czarnomorskiej na tle manewrów NATO

Oddziały piechoty morskiej rosyjskiej Floty Czarnomorskiej przećwiczyły załadunek transporterów opancerzonych na duży okręt desantowy Azow – poinformowały w sobotę służby prasowe floty. Ćwiczenia te odbyły się na tle trwających na Morzu Czarnym manewrów NATO.

Załadunek transporterów odbywał się w ramach ćwiczeń z zakresu przerzucania ich drogą morską. Przetrenowano również wyjście transporterów na wodę podczas wysadzania desantu na nieznany odcinek wybrzeża.

Rosyjska Flota Czarnomorska podała, że w ćwiczeniach wzięły udział: kutry rakietowe Szuja i R-60 oraz mały okręt do zwalczania okrętów podwodnych Suzdalec, które były eskortowane przez kuter przeciwdywersyjny Kiniel.

Okręty te również wypłynęły w morze w celu przejścia w wyznaczone rejony i monitorowania sytuacji na morzu, pod wodą i w powietrzu – podały służby prasowe.

W komunikacie podkreślono, że „planowe działania z zakresu przygotowania bojowego odbywają się na tle ćwiczeń połączonych sił marynarki wojennej NATO Sea Shield 2019”.

Rosyjska flota oznajmiła, że ćwiczenia NATO są „dobrym uzupełnieniem” dla działań jej jednostek.

Sobota jest ostatnim dniem ćwiczeń Sea Shield 2019. Doroczne manewry NATO na Morzu Czarnym zorganizowano z udziałem okrętów i lotnictwa siedmiu państw Sojuszu we współpracy z przedstawicielami sił zbrojnych Ukrainy i Gruzji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl