Ćwiczenia NATO w zachodniej części Morza Czarnego 

W zachodniej części Morza Czarnego rozpoczęły się w piątek ćwiczenia „Bryza 2014” z udziałem okrętów pięciu państw NATO: Bułgarii, Rumunii, Grecji, Turcji oraz Stanów Zjednoczonych – poinformowało bułgarskie ministerstwo obrony. 

W ćwiczeniach uczestniczą też cztery jednostki, wchodzące w skład drugiego stałego zespołu przeciwminowego NATO – SNMCMG2, a także samoloty patrolowe Turcji i USA.

Głównym celem ćwiczeń jest doskonalenie kompatybilności operacyjnej i reagowanie na sytuacje kryzysowe. Przewidziana jest również certyfikacja sztabu bułgarskiej marynarki wojennej w zakresie planowania i przeprowadzenia samodzielnych operacji zgodnie z kryteriami narodowych sił zbrojnych i NATO.

Ćwiczenia potrwają do 13 lipca.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl