Hollande i Putin spotkają się w Armenii

Prezydenci Francji i Rosji François Hollande i Władimir Putin spotkają się dziś w Armenii na obchodach 100. rocznicy ludobójstwa Ormian – podały źródła w Pałacu Elizejskim. Obydwaj przywódcy będą rozmawiać o sytuacji na Ukrainie.

Poseł Piotr Babinetz z PiS-u ocenia, że Rosja w ten sposób próbuje pokazać Zachodowi, że nie ustąpi w działaniach na Ukrainie.

Jeżeli chodzi o sprawy, które mogą być omawiane z prezydentem Francji. To pokazuje, że próbuje w indywidualnych rozmowach rozmiękczyć stanowisko Europy Zachodniej, Unii Europejskiej.  Chce spacyfikować jakiekolwiek działania Zachodu na rzecz integralności Ukrainy. Chce po prostu przyzwyczaić, oswoić z tym, ze imperialna Rosja będzie odzyskiwać część tak znaczącego państwa, jak Ukraina – powiedział poseł Piotr Babinetz.

Do rozmowy Hollande’a z Putinem w Erywaniu dojdzie w czasie, gdy strona francuska wstrzymuje dostarczenie Rosji okrętu desantowego typu Mistral zbudowanego dla rosyjskiej marynarki wojennej.

W czwartek Putin bagatelizował tę sprawę, twierdząc, że niedostarczenie przez Francję Mistrala nie zaszkodzi rosyjskim możliwościom militarnym. Podkreślił, że Rosja oczekuje, iż Francja zwróci jej zaliczkę, jeśli nie dostarczy okrętu.

RIRM

drukuj