fot. https://pixabay.com/

Rolnicza „Solidarność” zapowiada ogólnopolski protest wobec napływu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy

NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” zapowiedział ogólnopolski protest. Strajki w co najmniej 40 miejscowościach zaplanowano na 24 stycznia. Demonstracje mają być wyrazem sprzeciwu wobec niekontrolowanego napływu ukraińskich zbóż i produktów do krajów unijnych oraz pogarszającej się sytuacji rolnictwa.

Rolnicy nie zgadzają się także m.in. na przedłużenie do czerwca przyszłego roku bezcłowego handlu z Ukrainą oraz na realizację Europejskiego Zielonego Ładu.

Adrian Wawrzyniak, rzecznik rolniczej „Solidarności”, podczas poniedziałkowej konferencji wezwał wszystkich rolników i organizacje rolnicze do uczestnictwa w proteście.

– Zachęcamy wszystkich rolników i organizacje w Polsce, by przyłączyły się 24 stycznia. Razem wyjedźmy na ulice, zaprotestujmy przede wszystkim przeciwko bezcłowego importowi zbóż z Ukrainy, przeciwko Unii Europejskiej i pomysłom, które w sposób znaczący chcą ograniczyć produkcję roślinną i zwierzęcą w Polsce, ale także w UE. Jak widzimy, w całej Unii rolnicy dzisiaj protestują. My jako polscy rolnicy też powinniśmy bardzo intensywnie wypowiedzieć nasz głos, by został usłyszany – zachęcał Adrian Wawrzyniak.  

24 stycznia rolnicy – między godz. 12.00 a 14.00 – będą blokować drogi w całym kraju. Niewykluczone są także blokady na polsko-ukraińskiej granicy.

W poniedziałek kierownictwo NSZZ „Solidarność” spotkało się z ministrem rolnictwa, Czesławem Siekierskim. Rozmowy dotyczyły wielu kwestii – m.in. ekoschematów, odbudowy pogłowia trzody chlewnej, rent rolniczych oraz pomocy suszowej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl