Rolnicy zapowiadają okupację Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku

Wywłaszczeni rolnicy, którzy czują się poszkodowani w związku z wyceną ich gruntów pod budowę obwodnicy Augustowa nie wykluczają okupacji Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku. Wcześniej dwukrotnie blokowali drogi krajowe.

To czy dojdzie do protestu w urzędzie zależy od dzisiejszych rozmów rolników z przedstawicielem wicepremier i minister infrastruktury Elżbiety Bieńkowskiej.

Mieszkańcy gmin Augustów i Raczki uważają, że rzeczoznawca zaniżył kilkukrotnie wyceny ich nieruchomości. Protestujący mają pretensje do ministerstwa o to, że zbyt wolno rozpatruje odwołania od wycen. Wysłano ich około 120 – niektóre już rok temu. Do tej pory resort rozpatrzył zaledwie 40 z nich.

W rozmowach będzie uczestniczył Poseł Jarosław Zieliński, który wspiera poszkodowanych od początku.

– Protestujący zapowiadają okupację Urzędu Wojewódzkiego. Nie chcę przesądzać, ale mam wrażenie, że działanie wojewody podlaskiego i rządu, ministra infrastruktury i rozwoju wskazuje na to, że nie ma woli rozwiązania tego problemu, że nie ma zrozumienia dla tej sprawy. Podejrzewam, że nie dojdzie do przełomu w tej sprawie, ale spróbujmy poczekać co będzie się działo, zanim będziemy wiedzieli, czy jest dalsze napięcie, czy jest jakaś szansa na rozwiązanie tego problemu w trybie administracyjnym – mówi Jarosław Zieliński.

Prace przy budowie obwodnicy Augustowa trwają. Grunty rolników zostały już przejęte przez Skarb Państwa. Obwodnica będzie mieć ok. 34 km długości; jej budowa ma się zakończyć jesienią 2014 r.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl