John Kerry: Nic o Ukrainie bez niej

Szefowie dyplomacji USA i Rosji, nie osiągnęli w Paryżu porozumienia w sprawie kryzysu ukraińskiego. Mają odmienne poglądy w tej sprawie, ale zgodne co do potrzeby podtrzymania dialogu.

John Kerry i Siergiej Ławrow spotkali się w Paryżu. Rozmawiali ponad cztery godziny, głównie o kryzysie ukraińskim.

– Mamy odmienne spojrzenie na temat przyczyn tego kryzysu jednak zgodziliśmy się co do potrzeby poszukiwania wspólnej płaszczyzny porozumienia dyplomatycznego w tym aspekcie zgodnie z interesem Ukraińców – mówił minister Ławrow.

John Kerry zaznacza, że Stany Zjednoczone są w stałym kontakcie z Ukrainą i nie pozwolą na podejmowanie żadnych decyzji o Ukrainie bez jej udziału.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl