fot. PAP

Rolnicy protestują – nie chcą GMO

Polscy rolnicy nie zgadzają się na wprowadzanie upraw GMO i obrót zmodyfikowanym materiałem siewnym w kraju. Umożliwi to procedowana obecnie ustawa o nasiennictwie.

Przeciwko przyjmowaniu ustawy rolnicy będą dziś protestować przed pałacem prezydenckim. Manifestacja rozpocznie się o godz. 13.00.

Ustawę o nasiennictwie tydzień temu przyjął Sejm, większością głosów PO-PSL.

W senacie jest podobny układ sił, więc ustawa trafi szybko do podpisu prezydenta mówi Danuta Pilarska  – prezes Stowarzyszenia Ekoland.

-Wysłaliśmy we wtorek pismo do prezydenta dziś jedziemy  się przypomnieć. Chcemy przypomnieć, że 95% polskiego społeczeństwa nie chce GMO. Niezrozumiałe jest dlaczego jeżeli my tego nie chcemy, to nasi rządzący PO i PSL uważają się, że są organizacją rolniczą, dlaczego chcą zniszczyć całe polskie rolnictwo – pyta Danuta Pilarska.

Protestujący przypominają, że żaden z krajów, który wprowadził zakaz GMO nie płacił w związku z tym żadnej kary. Protestujący domagają się wprowadzenia zakazu rejestracji odmian, obrotu i upraw roślin GMO w Polsce.  W szczególności żądają natychmiastowego zakazu upraw kukurydzy MON810 i ziemniaków AMFLORA.

 

Wypowiedź Danuty Pilarskiej:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj