Rażące zaniedbania gdańskiej skarbówki ws. Amber Gold

28 pracowników gdańskiej skarbówki mogło rażąco zaniedbać obowiązki w trakcie działalności Amber Gold. To wynik kontroli Ministerstwa Skarbu Państwa w Służbach Skarbowych w Gdańsku – napisał jeden z dzienników.

Urzędnicy podejrzani są o złamanie  Art. 231 kodeksu karnego.

Tymczasem poseł Marcin Mastalerek, zwraca uwagę, że prokuratura powinna sprawdzić, czy nad Marcinem P. był rozciągnięty parasol ochrony.

-Prokuratura powinna sprawdzić nie tylko, czy tak liczna grupa urzędników zaniedbała swoje obowiązki, ale powinna zająć się także tym, czy był rozciągnięty parasol ochronny nad Marcinem P., szefem firmy Amber Gold. Trudno uwierzyć, że aż tylu urzędników, tak po prostu zaniedbywało swoje obowiązki. Trzeba sprawdzić koniecznie wątek parasola ochronnego nad szefem firmy Amber Gold – Marcinem P. Dziwię się, że Prokuratura do tej pory tego nie zrobiła. Naprawdę, aż trudno uwierzyć, że tylu urzędników, mogłoby tak po prostu zaniedbać swoje obowiązki –  zaznaczał pos. Marcin Mastalerek.

Przypomnijmy, że do tej pory nie został przesłuchany syn premiera – Michał Tusk, ani w sprawie Amber Gold, ani też w kwestii tego, że miał wynosić informacje z portów lotniczych w Gdańsku i przekazywać Marcinowi P.

– O tym mówił sam Marcin P., szef firmy Amber Gold. Warto postawić pytanie czy to, że syn premiera Donalda Tuska nie został przesłuchany, ma związek z tym, że do tej pory nie ma przyjętego sprawozdania z działalności Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. Jest to sytuacja dziwna. Wygląda to tak jakby syn premiera Donalda Tuska był wykładnikiem w sytuacji przyjęcia lub nieprzyjęcia sprawozdania Prokuratora Generalnego. To budzi wątpliwości i niejasności. Do tego powinien się odnieść zarówno Prokurator Generalny jak też premier Donald Tusk. Wiemy z pracy, że ci panowie często spotykają się i dyskutują – akcentował pos. Marcin Mastalerek.

Decyzje o wszczęciu śledztwa, maja zapaść po przekazaniu przez ministerstwo dodatkowej dokumentacji gdańskim śledczym.

 

Wypowiedź pos. Marcina Mastalerka


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl