Afera Amber Gold: Katarzyna P. odmówiła składania zeznań

Katarzyna P., współtwórca piramidy finansowej, odmówiła składania zeznań przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. Według prokuratury, Katarzyna i Marcin P. jako szefowie Amber Gold działali w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i uczynili sobie z tej działalności stałe źródło dochodu.

W sumie Marcin P. został oskarżony o cztery przestępstwa, a Katarzyna P. o 10. Grożą im kary do 15 lat więzienia.

Świadek sama pozbawiła się możliwości przekazania Polakom istotnych informacji w sprawie – podkreślił poseł Jarosław Krajewski z komisji śledczej.

Katarzyna P. straciła szansę na podzielenie się wiarygodnymi informacjami z komisją śledzą i Polakami na temat tego, jak funkcjonowało Amber Gold. Mogła ona przedstawić kulisy, jak działała piramida finansowa Amber Gold i na czym polegał mechanizm wyprowadzania środków z tych podmiotów. Jeżeli chodzi o wczorajsze przesłuchanie, według mnie bardzo istotny jest wątek karalności Marcina P. Jednoznacznie należy wystawić negatywną ocenę instytucjom państwa – zaznaczył Jarosław Krajewski.

Od marca 2016 r. przed gdańskim sądem okręgowym trwa proces małżeństwa P. Według ustaleń, w latach 2009-2012 w ramach tzw. piramidy finansowej firma oszukała w sumie niemal 19 tys. swoich klientów na prawie 851 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl