Zabrakło zabezpieczenia majątku Amber Gold

Majątek należący do właścicieli Amber Gold nie został w sposób należyty zabezpieczony. Na początku sierpnia żona prezesa Amber Gold przekazała wart ponad pół miliona zł apartament w Gdańsku osobie noszącej to samo nazwisko co ona.

Sama zamieszkuje wart ponad milion zł apartament z niezajętą hipoteką, co oznacza że w każdej chwili może sprzedać lokal.

Do tej pory Prokuratura, ZUS czy urząd skarbowy zajęły hipoteki większości nieruchomości należących do właścicieli piramidy finansowej.

To kolejna informacja która potwierdza zasadność powołania sejmowej komisji śledczej w celu wyjaśnienia afery Amber Gold – mówi poseł Krzysztof Szczerski.

– Skala zjawiska zwanego Amber Gold. Ilość nieprawidłowości, które się z tymi firmami wiążą jest tak wielka i tak zagmatwana, że pokazuje iż Prokuratura i Organy Śledcze sobie nie radzą z tą sprawą . Być może staja naprzeciw nie pojedynczym osobom i pojedynczym interesom tylko staja naprzeciw pewnemu układowi interesów. Pewnemu powiązaniu sieciowemu pomiędzy różnymi grupami w tym także grupami nieformalnymi czy wręcz przestępczymi . To wszystko pokazuje, że organy śledcze z tą sprawą sobie nie radzą i także one muszą być w tej sprawie prześwietlone. A tego może dokonać tylko i wyłącznie Parlamentarna Komisja Śledcza.-powiedział poseł Krzysztof Szczerski.

To także pokazuje słabość państwa względem obywateli którzy zainwestowali pieniądze w Amber Gold – dodaje poseł

-Nawet jeśli obywatele mają roszczenia prawomocne majątkom Amber Gold, to państwo nie jest w stanie swoimi działaniami zabezpieczyć majątku na potrzeby województwa, władz i obywateli. A to jest miara taka najbardziej bezpośrednia dotykająca ludzi. Miara kryzysu państwa o którym mówimy przy okazji afery Amber Gold i LT.-dodaje poseł Krzysztof Szczerski

 

Wypowiedź pos. Krzysztofa Szczerskiego

Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj