VI Światowy Kongres Modlitewny dla Życia

W Wiedniu zakończył się VI Światowy Kongres Modlitewny dla Życia. W dniach od 4 – 7 października w stolicy Austrii obradowało 300-tu działaczy pro life z całego Świata w tym także delegacja z Polski. Podczas debat nie zabrakło też miejsca na modlitwę w tym ekspiacyjną za grzechy dzieciobójstwa w skali całego świata.

Głównym celem tych spotkań jest stawianie modlitwy w centrum zmagań w obronie życia.

– Głównym celem jest promowanie, zachęcanie i to w skali całego świata obrońców życia do uczynienia modlitwy, właśnie modlitwy tym podstawowym narzędziem w budowaniu cywilizacji życia. To jest największa siła, jedyna nadzieja i siła, która już przynosi wymierne efekty w postaci uratowanych już może milionów dzieci w skali całego świata – powiedział inż. Antoni Zięba.

Obecny na kongresie inż. Antoni Zięba – prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka powiedział też, że podczas tegorocznego spotkania nie zabrakło polskich akcentów.

– Kongres otworzyła uroczysta msz św. w centrum Wiednia w kościele Minoreten Kirschen. W głównym ołtarzu umieszczony był obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Ta kopia, która wędruje przez kontynenty od oceanu do oceanu. Bardzo pięknie przystrojona biało – czerwonymi kwiatami msza św. W czasie mszy św. odmówiona modlitwa w intencji rodzin, w intencji obrony życia, Jana Pawła II, którą znamy z encykliki Evangelium Vitae – dodaje inż. Antoni Zięba.

Antoni Zięba dodał, że jednocześnie słowa z Papieskiej encykliki „pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie przenikająca cały świat” są hasłem wszystkich kongresów.

 

Wypowiedź inż. Antoniego Zięby:

Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj