fot. flickr.com

Rok 2019 rekordowy pod względem liczby antychrześcijańskich ataków w Europie

Wzrasta liczba ataków antychrześcijańskich w Europie – wynika z raportu amerykańskiego Instytutu Gatestone. Ubiegły rok był pod tym względem rekordowy. W krajach Europy Zachodniej około 3 tys. chrześcijańskich kościołów, szkół i cmentarzy zostało wtedy sprofanowanych, zdewastowanych lub splądrowanych.

Autorzy raportu przeanalizowali dane pochodzące z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch i Hiszpanii.

Z raportu wynika, że przestępczość antychrześcijańska jest najbardziej rozpowszechniona we Francji. Kościoły, szkoły i cmentarze są tam niszczone lub bezczeszczone średnio trzy razy dziennie.

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wskazuje, że te dane potwierdzają, iż w Europie panuje „Chrystianofobia”.

– Mamy wiele środowisk, które wymazują chrześcijaństwo, począwszy od języka – proszę zobaczyć, że w wielu szkołach w wielu krajach nie usłyszymy o Świętach Bożego Narodzenia, tylko o przerwie zimowej. W wielu miejscach na świecie nie możemy nawet kupić kartki z elementami świątecznymi, religijnymi. W szkołach nie robi się choinek, szopek, żeby nie ranić mniejszości religijnych. To są właśnie te problemy, które potem się przejawiają w tym, że człowiek, który wyrzeka się swojej religii, traci szacunek w oczach np. muzułmanów. Oni nie będą nas szanować, jeśli my nie potrafimy uszanować swojej religii – wskazuje ks. prof. Waldemar Cisło.

Instytut Gatestone został założony w 2008 roku w Nowym Jorku. W jego władzach zasiadał m.in. były amerykański doradca ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl