Robert Winnicki apeluje o odwołanie Adama Bodnara z funkcji RPO

Niezrzeszony poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej złożył apel o odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Jego zdaniem nie postępuje on zgodnie ze ślubowaniem, które składał przed objęciem urzędu oraz ma skrajnie lewicowe poglądy, które wykorzystuje piastując funkcję Rzecznika.

Kiedy PO i SLD powoływały Rzecznika Praw Obywatelskich, jasnym było, że Adam Bodnar jest człowiekiem o skrajnie lewicowych, pro-feministycznych, pro-homoseksualnych i genderowych poglądach – wskazał Robert Winnicki.

Adam Bodnar deklarował, że w jego pracy Rzecznika nie będzie manifestował swoich ideowo-politycznych poglądów. Tak się jednak nie dzieje, jest wprost przeciwnie. Rzecznikiem Praw Obywatelskich jest stosunkowo krótko, jednak jego dokonania na tym gruncie to przede wszystkim programowa ofensywa na rzecz środowisk LGBT i tzw. genderyzmu. Już pierwszego dnia złamał on ślubowanie, jakie składał przed objęciem urzędu. Ślubował, iż będzie bezstronnie pełnił swoją funkcję, a już na samym początku swoim następcą mianował dr Sylwię Spurek, która jest byłą wiceszefową Biura Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania, wykłada na Uniwersytecie Warszawskim „Gender studies”, a na studiach podyplomowych „Gender mainstreaming”, przy Polskiej Akademii Nauk – powiedział prezes Ruchu Narodowego.

Nie chodzi tylko o kwestię mianowania osób o skrajnie lewicowych poglądach, ale przede wszystkim interwencje, jakie podejmował Adam Bodnar. Warto przy okazji tego przypomnieć dwa wydarzenia – wskazał poseł.

Po pierwsze, sprawa drukarza z Łodzi. Firma drukarska odmówiła organizacjom homoseksualnym drukowania ich materiałów. Miała do tego prawo w imię wolności gospodarczej i wolności słowa. Nie ma obowiązku drukowania materiałów propagandowych środowisk LGBT. Ta odmowa druku zakończyła się interwencją RPO. Zakończyło się to dążeniem do ograniczenia wolności słowa i wolności gospodarowania w naszym kraju. Drugi przykład to interwencje w urzędach stanu cywilnego. Adam Bodnar naruszając polską Konstytucję, gdzie mowa jest o tym, że rodzina, małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, domagał się od urzędów wydawania zaświadczeń potrzebnych do zawierania związków jednopłciowych – podkreślił Robert Winnicki.

Adam Bodnar wykorzystuje również stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich do tego, żeby angażować się w różne akcje na rzecz LGBT – mówił poseł.

Prezes Ruchu Narodowego zaapelował do posłów PiS-u, Kukiz’15 i PSL-u o to, by włączyli się w apel o odwołanie Adama Bodnara.

Apeluję z tego miejsca do Prawa i Sprawiedliwości i Kukiz’15, ale również do posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego o to, żeby odwołać Adama Bodnara z funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich. Łamie on nie tylko Konstytucje, ale przysięgę, którą składał. Jest on absolutnie nierzeczowym i nieobiektywnym Rzecznikiem – podkreślił Robert Winnicki.

Wszyscy posłowie, którzy nie zgadzają się na to, żeby przez Polskę przechodziła fala genderowej i tęczowej rewolucji, powinni poprzeć wniosek o odwołanie tego człowieka z funkcji, którą sprawuje. Prawo daje taką możliwość, gdyż Sejm może odwołać RPO większością 3/5 głosów i do tego należy dążyć – zaapelował prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki.

RIRM

drukuj