Ks. bp Antoni P. Dydycz: chcemy ułatwiać ludziom spotkanie z Chrystusem

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski spotkała się dzisiaj Komisja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Członkowie Komisji wspólnie dyskutowali na temat relacji między diecezjami, a zgromadzeniami zakonnymi. Zastanawiano się jak można usprawnić i ubogacić te relacje. Omówiono także bieżące sprawy związane z Instytutami Życia Konsekrowanego i Życiem Apostolskim. – Zadaniem zarówno księży biskupów, jak i zakonów jest ułatwić ludziom spotkanie z Chrystusem – powiedział ks. bp Antoni P. Dydycz.

Komisja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego ma za zadanie promować życie konsekrowane i otwierać wspólnoty życia konsekrowanego na potrzeby Kościoła lokalnego. Zajmuje się też koordynacją działań apostolskich i współpracą w instytucjami życia konsekrowanego. Komisji przewodniczy ks. bp Kazimierz Gurda, biskup siedlecki. Jego zastępcą jest ks. bp Antoni P. Dydycz, biskup senior diecezji drohiczyńskiej.

BP KEP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl