Robert Świechowicz nowym prezesem Pesy

Robert Świechowicz, dotychczasowy wiceprezes i dyrektor generalny, został dziś nowym prezesem fabryki Pesa Bydgoszcz SA. Stojący na czele firmy od 20 lat Tomasz Zaboklicki będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej.

„Rada nadzorcza zaakceptowała zmianę na stanowisku prezesa zarządu. Tomasz Zaboklicki przekazał funkcję prezesa Robertowi Świechowiczowi. Zmiana na stanowisku prezesa przygotowywana była od kilku lat, to naturalna, zaplanowana wcześniej sukcesja” – poinformował szef PR w Pesie Maciej Grześkowiak.

Zaboklicki, podobnie jak dwóch pozostałych głównych akcjonariuszy – Zygfryd Żurawski i Zenon Duszyński będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej. Pesa ma siedmiu akcjonariuszy; Świechowicz jest jednym z akcjonariuszy mniejszościowych.

Robert Świechowicz studiował zarządzanie i marketing, ze specjalnością zarządzanie finansami na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył też podyplomowe studia w zakresie prawa podatkowego. Jest absolwentem Technikum Kolejowego w Bydgoszczy.

W Pesie pracuje od 1997 r., gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery. Był samodzielnym pracownikiem ds. ekonomicznych, specjalistą, kierownikiem działu finansowego, a następnie od 2000 r. dyrektorem finansowym – członkiem zarządu, od 2012 r wiceprezesem i od 1 stycznia 2017 też dyrektorem generalnym.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl