Resort obrony Rosji: Atak na syryjską bazę przeprowadziły myśliwce Izraela

Dwa izraelskie myśliwce F-15 przeprowadziły w poniedziałek rano atak na bazę syryjskich sił powietrznych T-4 w prowincji Hims w środkowej Syrii – poinformowało ministerstwo obrony Rosji, cytowane przez rosyjskie media.

Samoloty dokonały ataku z libańskiej przestrzeni powietrznej, wystrzeliwując osiem pocisków rakietowych. Syryjska obrona powietrzna zestrzeliła pięć z ośmiu rakiet – sprecyzował resort obrony Rosji. Według niego trzy pozostałe rakiety uderzyły w zachodnią część bazy T-4.

Anonimowy przedstawiciel syryjskiej armii, na którego powołuje się syryjska telewizja państwowa, również twierdzi, że za tym atakiem stoi Izrael – podała agencja AP. Według niego izraelskie F-15 wystrzeliły kilka rakiet, kiedy przelatywały nad sąsiednim Libanem. Syryjska telewizja nie podała więcej informacji.

Wcześniej media w Libanie sugerowały, że ataku w Syrii mogło dokonać izraelskie lotnictwo.

Bezpośrednio po ataku syryjska telewizja podała, że o zaatakowanie bazy w Hims podejrzane są USA, czemu natychmiast zaprzeczył rzecznik Pentagonu.

Według doniesień Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w ataku rakietowym na bazę lotniczą w syryjskim Himsie śmierć poniosło co najmniej 14 osób, w tym bojownicy irańscy walczący po stronie sił lojalnych wobec prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl