fot. pixabay.com

Resort klimatu rozpoczyna prace nad pilotażowym programem dot. dofinansowania termomodernizacji oraz wymiany źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych

Ministerstwo Klimatu ogłosiło rozpoczęcie prac nad pilotażowym programem, który obejmie dofinansowanie zarówno termomodernizacji, jak i wymiany źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych.

Jednym województw, w których zostanie on zrealizowany, będzie zachodniopomorskie.

Program wdrażany będzie przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jego beneficjentem będą mogły zostać osoby fizyczne – właściciel lub współwłaściciel lokalu w budynku wielorodzinnym.

O szczegółach mówi rzecznik resortu klimatu Aleksander Brzózka.

– Wsparcie będzie podobne jak w programie „Czyste powietrze” – też będzie zależne od dochodów, będzie też premia za te najbardziej ekologiczne źródła, jak np. pompa ciepła czy montowanie fotowoltaiki. Będzie to testowane w czterech województwach. W przypadku tych trzech jeszcze nie chcielibyśmy zdradzać nazw, ale trwają rozmowy i prace z poszczególnymi Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – zaznacza Aleksander Brzózka.

Pilotażem w woj. zachodniopomorskim objętych zostanie 500 pierwszych lokali w budynkach, w których znajduje się od trzech do siedmiu mieszkań. W 2021 r. na wiosnę planowane jest rozpoczęcie prac remontowych.

 

RIRM

drukuj