fot. pixabay.com

Republikanie apelują o przyspieszenie sprzedaży Polsce czołgów Abrams

Republikanie piszą list do sekretarza obrony USA, by przyspieszył sprzedaż Polsce 250 czołgów Abrams. Uzasadniają, że byłby to ważny sygnał w obliczu rosyjskiej agresji.

Mike Rogers, Mike Turner i Lisa McClain to najwyżsi rangą Republikanie, którzy zasiadają w komisjach ds. sił zbrojnych oraz wywiadu. Politycy skierowali list do sekretarza obrony USA. Chcą, by Lloyd Austin przyspieszył sprzedaż czołgów Abrams, jakie mają trafić do Polski.

„Ten wniosek (o zatwierdzenie) zalega od lata 2021 r. i uważamy, że powinien zostać maksymalnie przyspieszony, by pomóc w odstraszeniu rosyjskiej agresji” – wskazali Republikanie.

W ich ocenie byłby to ważny sygnał Amerykanów w stronę NATO i Kremla, szczególnie teraz, kiedy Rosja jest gotowa do uderzenia na Ukrainę.

„Poza tym, wyposażenie Polski w czołgi Abrams pomogłoby na wymianę sprzętu z sowieckiej epoki w strukturze polskich sił, tym samym wzmacniając interoperacyjność z siłami USA i NATO, a jednocześnie wzmacniając amerykańską bazę przemysłową” – argumentowali.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiadał, że pierwsze czołgi powinny trafić do Polski jeszcze w 2022 roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl