fot. wikipedia

Reprywatyzacja w Warszawie nie została przerwana

Wbrew zapowiedziom prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz–Waltz w stolicy nie wstrzymano reprywatyzacji. Poinformował o tym nowy wiceprezydent Witold Pahl podczas audycji w radiu TOK FM.

Witold Pahl dodał, że biuro prawne reprezentujące miasto zadeklarowało, iż nieruchomości, które orzeczeniami sądów powinny zostać zwrócone, będą nadal zwracane.

Wiceprezydent uzasadnił, że nie można wstrzymać tych procedur, bo spowodowałoby to uchybienia, odszkodowania oraz odpowiedzialność dyscyplinarną albo karną pracowników.

Cezary Jurkiewicz, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, podkreśla, że w ratuszu panuje chaos, a zapowiedzi prezydent Warszawy były zagraniem PR-owym. Dodaje, że obecnie nie wiadomo, kto tak naprawdę rządzi w Warszawie.

Po pierwsze, kto w tej chwili zarządza Warszawą? Wiceprezydent Pahl czy pani Gronkiewicz-Waltz? A po drugie, dlaczego pada kłamstwo? Skoro prezydent sprawdziła, czy może zatrzymać ten proces czy nie może. Sytuacja robi się absurdalna. Podczas wczorajszego konwentu pytałem, dlaczego informacja na temat zatrzymania procesu reprywatyzacji nie dotarła do dzielnic i wszyscy byli zdziwieni, że nie dotarła. Urzędnicy ratusza i inni nie wiedzieli o tym procesie, że jest wstrzymany. Dzielnice zaczęły się dopytywać i podczas wczorajszego konwentu, który ustalał porządek na sesję, jednoznacznie wybrzmiało, że nikt nic nie wie. Tam jest totalny chaos. Oni nie są w stanie nam przedstawić podziału kompetencji politycy wiceprezydentów w stosunku do obszaru działania. Absolutnie informacja medialna, PR, zupełnie sprzeczne działania. Myślę, że swoisty komisarz partyjny pana Schetyny robi swoje. To wszystko jest przedziwne – komentuje Cezary Jurkiewicz.

Prokuratura Regionalna w Warszawie poinformowała niedawno, że bada 40 spraw dotyczących reprywatyzacji w stolicy.

 

RIRM

drukuj