Relikwie św. Faustyny Kowalskiej w Sopockiniach

W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia do kościoła parafialnego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sopockiniach (diecezja grodzieńska) na Białorusi wniesiono relikwie św. Faustyny Kowalskiej.

Te relikwie do kościoła w Sopockiniach przekazało Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa. Relikwie świętej Faustyny, sekretarki Bożego Miłosierdzia, zostały wniesione do świątyni parafialnej w Sopockiniach na Białorusi 11 lutego br. w parafialny dzień chorego.

Jak zaznaczył, podczas uroczystości, proboszcz parafii ks. Antoni Obuchowski relikwie mają służyć w jeszcze głębszym przeżywaniu Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Zdaniem duszpasterza, relikwie św. Faustyny będą pobudzały wspólnotę parafialną do większego kultu Bożego Miłosierdzia oraz do częstego odmawiania Koronki, do której zachęca sam Chrystus.

Wierni parafii będą mogli przez wstawiennictwo świętej Faustyny powierzać Panu Bogu swoje intencje i sprawy Kościoła.

Relikwie wniósł procesyjnie do świątyni ksiądz biskup pomocniczy diecezji grodzieńskiej Józef Staniewski. Zaznaczył, że w ten sposób wspólnota parafialna wybrała sobie kolejnego patrona i została powierzona codziennej opiece wielkiej świętej, dzięki której świat usłyszał o Bogu bogatym w miłosierdzie.

Biskup Józef  Staniewski przypomniał wiernym, że Pan Bóg pragnie od człowieka jednej, jedynej rzeczy: „bezgranicznego zaufania i stawania przed Nim bez lęku”. „Bóg pragnie naszej wiary w to, że On nas kocha i że nie zrobi nam krzywdy, i że chce nas nieustannie obdarowywać” – zaznaczył ksiądz biskup oraz przypomniał, że  „zaufanie to coś, co zmienia diametralnie naszą relację z Bogiem”.

Biskup Józef Staniewski prosił wiernych, by przez wstawiennictwo wielkiej świętej wypraszali Boże miłosierdzie najpierw dla siebie samych, swoich bliskich, wspólnoty parafialnej i całego świata.

Ks. Jerzy Martinowicz, Mińsk

drukuj