Redaktor Wojciech Reszczyński nie przyjmie nagrody od prezydenta

Red. Wojciech Reszczyński, dziennikarz radiowy i telewizyjny nie przyjmie orderu od prezydenta Bronisława Komorowskiego. Informację tę przekazał na antenie Radia Maryja w audycji – Aktualności Dnia.

Nominacji do nagród, które ma wkrótce wręczyć prezydent RP dokonała KRRiT. Jest to odznaczenie państwowe z okazji XX-lecia uchwalenia ustawy o Radiofonii i TV.

Trudno mi sobie wyobrazić siebie w roli odznaczonego w sytuacji, kiedy TV Trwam jest prześladowana i otrzymała odmowę od Krajowej Rady na nadawanie. To jest rzecz której nie da się w żaden pogodzić; istnienie Krajowej Rady z jej dyskryminacyjnymi decyzjami – akcentuje red. Wojciech Reszczyński.

Z okazji XX lat swojej działalności Krajowa Rada organizuje także konferencję poświęconą  historii wolnego rynku mediów w Polsce. Ta instytucja jak mówi członek Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich nie sprawdziła się w II RP. Była niepotrzebna i szkodliwa, kosztowała budżet państwa setki milionów złotych.

– Przede wszystkim jest niepotrzebna, a  poza tym skompromitowana. Jeśli instytucja ma stać na straży wolności słowa , to widzimy w praktyce jakim strażnikiem okazuje się być Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która nie stoi na straży wolności słowa ani pluralizmu. A poza tym biernie, bezczynnie przygląda się od lat likwidowaniu mediów publicznych , które są własnością wszystkich Polaków -dodaje red. Wojciech Reszczyński.

RIRM

drukuj