fot. flickr.com

RCB: Według danych policji 233 utonięcia od 1 kwietnia

W piątek w Polsce utonęło pięć osób – podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Oznacza to, że według policyjnych statystyk od 1 kwietnia utonęły 233 osoby – wynika z informacji RCB.

W piątek 26 lipca utonęły dwie osoby w Przystani i Węgorzewie w woj. warmińsko-mazurskim, również dwie w Lubniewicach i w Zielonej Górze w woj. lubuskim i jedna w Rewalu w woj. zachodniopomorskim.

Statystyki dobowe obejmują te utonięcia, które zostały zanotowane od północy do końca dnia – od godz. 0.00 do 23.59 w piątek – wyjaśniła w sobotę PAP Bożena Wysocka z wydziału prasowego RCB.

Z 233 utonięć od kwietnia, 170 wydarzyło się od 1 czerwca do piątku – wynika z policyjnych statystyk. Czerwiec pod względem liczby ofiar był najgorszy – utonęło wtedy – według wstępnych danych policji – 113 osób.

W ubiegłym roku w Polsce utonęło 545 osób w tym 77 kobiet. W morzu w 2018 r. zginęło 39 osób, w rzekach 133, w jeziorach 124, w stawach 91, a 38 na zalewach. Według danych policji w 126 przypadkach przyczyną utonięć był alkohol.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl