fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

USA: 1,5 mln dolarów na wsparcie dla poradni pro-life

1,5 miliona dolarów ma trafić do poradni pro–life w Stanach Zjednoczonych. Ogłoszono 29 grantów na programy, które mają na celu korzystniejsze spojrzenie i profilaktykę zapobiegania ciąży u nastolatek. 

Za kadencji prezydenta Baracka Obamy dofinansowanie otrzymywał Planned Parenthood, czyli największy potentat aborcyjny w USA. Prowadził on też programy edukacji seksualnej w publicznych szkołach, co wywoływało niepokój wśród rodziców.

Donald Trump w 2017 roku wstrzymał wypłacanie pieniędzy dla klinki, w której dokonywano tzw. aborcje, czyli zabijano nienarodzone dzieci. Każdego roku w placówkach Planned Parenthood dokonywanych jest ok. 300 tys. tzw. aborcji.

Departament ds. Ludności, Zdrowia i Opieki w USA ogłosił teraz granty na programy, które mają przyczynić się do zapobiegania ciąży u nastolatek. Administracja Donalda Trumpa przeznaczy w sumie 1,5 miliona dolarów na pomoc centrom pro –life, tym, które promują życie i szanują je od poczęcia do naturalnej śmierci.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl