fot. PAP/Wojtek Jargiło

RCB ostrzega przed burzami z gradem na zachodzie i w centrum kraju

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło w niedzielę przed burzami z gradem, które mogą wystąpić na zachodzie i w centrum kraju. Zaleca, by w czasie burzy unikać otwartych przestrzeni i nie chronić się pod drzewami.

„Dziś na zachodzie i w centrum Polski możliwe burze z gradem. Wiatr w porywach do 75 km/h. Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa: unikaj otwartych przestrzeni, nie chowaj się pod drzewami” – ostrzegło w niedzielę na Twitterze RCB.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i dla zachodniej, a także dla centralnej części woj. łódzkiego i północno-zachodnich skrawków woj. małopolskiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych.

PAP

drukuj