„Razem dla Lubelszczyzny”

W piątkowy wieczór w Teatrze Starym w Lublinie odbyła się uroczysta gala zorganizowana przez Stowarzyszenie „Razem dla Lubelszczyzny”, którego prezesem jest europoseł prof. Mirosław Piotrowski. To wyjątkowe wydarzenie jest ważnym punktem na mapie akcji charytatywnych. Różne środowiska i jeden cel –  pomoc młodym, zdolnym ludziom spełnić swoje marzenia.

12 lat temu z inicjatywy wszystkich lubelskich posłów do Parlamentu Europejskiego zostało powołane do życia Stowarzyszenie „Razem dla Lubelszczyzny”. Początkowo za cel stawiano sobie promowanie Lublina i Lubelszczyzny w kraju i za granicą, wkrótce zrodziła się kolejna myśl – pomoc młodym, uzdolnionym ludziom w spełnieniu swoich marzeń – mówi prezes stowarzyszenia prof. Mirosław Piotrowski.

– To co nas jednoczy to przede wszystkim dobro naszego miasta Lublina i  Lubelszczyzny i obywateli tutaj mieszkających. Chcemy maksymalizować korzyści wynikające z członkostwa w UE, gdyż płacimy pełną składkę do UE i chcemy jak najwięcej pozyskać dla naszego regionu. Stąd też stworzyliśmy różnego rodzaju fora lobbyngowe, pomagamy przedsiębiorcom, także władzom samorządowym w Lublinie i w ogóle na Lubelszczyźnie – mówi europoseł prof. Mirosław Piotrowski, prezes Stowarzyszenia „Razem dla Lubelszczyzny”.

W tym roku wydarzenie przybrało nową formułę, zamiast balu charytatywnego  odbyła się uroczysta gala.

Na deskach teatru pojawili się wieloletni stypendyści Stowarzyszenia – Monika Rapa i Tymoteusz Przygrodzki, którzy dzięki tej wspaniałej inicjatywie mogli spełnić swoje marzenia i rozwijać talent. Młodzi ludzie nie kryli swojej wdzięczności.

– Fundacja wspiera mnie w różnorodny sposób, co roku uczestniczę w plenerach międzynarodowych i cóż więcej, bardzo dziękuję – powiedział Tymoteusz Przygrodzki, stypendysta Stowarzyszenia „Razem dla Lubelszczyzny”.

– Dzięki stowarzyszeniu miałam możliwość pod okiem profesjonalistów szkolić swój głos, mogłam spełnić swoje marzenia związane z nauką śpiewu klasycznego. Poznałam wiele wspaniałych osób – powiedziała Monika Rapa, stypendystka Stowarzyszenia „Razem dla Lubelszczyzny”.

Mowa m.in. o kompozytorze Romualdzie Lipko z Budki Suflera.

– Napisałem taką mam nadzieję w miarę młodą piosenkę dla młodej dziewczyny. Myślę, że będzie to jakiś fajny kamień węgielny pod jej karierę – zaznaczył Romuald Lipko, kompozytor z Budki Suflera.

Stowarzyszenie od lat integruje różne środowiska. Począwszy od polityków, po

biznesmanów, aż po świat kultury i nauki. Jest ono przykładem dobrze pojętej roli odpowiedzialności w sferze publicznej.

– Pan europoseł Mirosław Piotrowski potrafił kilkanaście lat temu zachęcić różne środowiska do współpracy, co przynosi znakomite efekty i promocyjne, bo mieliśmy wystawy poświęcone Lublinowi w PE w Brukseli i ten wymierny efekt w postaci fundacji, która wspiera utalentowanych młodych ludzi – stwierdził Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

– To piękne świadectwo troski o innych, świadectwo atruizmu, świadectwo myślenia w kategoriach dobra wspólnego a nie prywatnego – dodał Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

Galę zakończył koncert.

 

 

TV Trwam News 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl