Konferencja „Gender – od tolerancji do totalitaryzmu”

W Lublinie i Puławach zaplanowano konferencje poświęcone ideologii gender. Pierwsza konferencja odbędzie się w amfiteatrze przy kościele parafialnym Ojców Kapucynów na Alei Kraśnickiej w Lublinie, druga w Puławach w parafii Miłosierdzia Bożego pod Lasem.

Na obydwu konferencjach „Gender – od tolerancji do totalitaryzmu” jako prelegenci wystąpią ks. prof. Dariusz Oko z Akademii Krakowskiej oraz dr Marek Czachorowski, filozof, specjalista w tym zakresie. Po wystąpieniach rozpocznie się dyskusja panelowa.

Konferencja ma uświadomić i dostarczyć wiedzy nt. gender, która w mediach jest wyraźnie zniekształcana. Wiedza i świadomość są potrzebne do tego, aby móc się temu przeciwstawić – mówi poseł Gabriela Masłowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości, jeden z organizatorów konferencji.

Celem tej konferencji jest dostarczenie jej uczestnikom, głównie rodzicom, pedagogom, katechetom, księżom obiektywnej wiedzy na temat ideologii gender. Media komercyjne stawiają ten bardzo poważny problem w krzywym zwierciadle, starając się ośmieszyć, usypiać czujność rodziców, zastraszać instytucje. Podstawą jakiegokolwiek działania jest wiedza. Rodziny katolickie są w dużym stopniu uformowane. Teraz potrzeba wiedzy i organizowania się wobec tego, co czeka nas w najbliższej przyszłości nasze dzieci i młodzież, bo to o nie głównie chodzi – akcentowała poseł Gabriela Masłowska.

Po wystąpieniach prelegentów przewidziana jest dyskusja. Organizatorzy przygotowani są do dyskusji nie tylko z przeciwnikami, ale i ze zwolennikami gender, którzy zapewne będą obecni. Poseł Masłowska dodaje, że niebezpieczna ideologia gender jest sprzeczna z naturą człowieka i wiarą katolicką.

– Ideologia gender jest bardzo niebezpieczna, ponieważ pod hasłami dyskryminacji, walki o równe prawa, czy też walki z przestępstwami w rodzinie, wpaja system wartości obcy Kościołowi i religii katolickiej, stara się podrywać autorytet rodziny i rodziców, czyli rozrywa ten naturalny związek rodziców i dzieci. Zamiast słów ojciec matka, używa się słów ojciec 1., ojciec 2. Kolejna sprawa to seksualizacji dzieci od najmłodszych lat, począwszy od 3 roku życia. Zmieniając osobowość dziecka i niszcząc wrażliwość, państwo chce przejąć prawa do wychowania naszych dzieci. Dziecko próbuje się wyrwać z wpływu wychowania rodziców i kształtować po swojemu według takich wzorców, jakie uważa państwo. Jest to sprzeczne z naturą człowieka i wiarą katolicką, bo rodzina jest naturalnym środowiskiem wychowania dzieci. Przykładem dla nas jest św. Rodzina – powiedziała prof. Gabriela Masłowska.

Ideologia gender jest wdrażana w życie bardzo niezauważalnie, w ukryciu, pod pozorem walki z dyskryminacją w rodzinie, czy brakiem równouprawnienia kobiet. Rząd PO- PSL przyjął Konwencję Rady Europy, która w gruncie rzeczy wprowadza całą ideologię gender do polskiego prawodawstwa. Ma być ona ratyfikowana przez Sejm. Już przyjęło ją 8 krajów, jeśli ich liczba wzrośnie do 10, będzie ona obowiązywać.

Poseł Gabriela Masłowska mówi, że tej ideologii trzeba się zdecydowanie przeciwstawiać.

Jest to obca i niszcząca ideologia, tak jak niegdyś ideologia nazizmu czy komunizmu. Musimy temu stawić czoła a warunkiem tego jest świadomość i wiedza. Trzeba mieć wiedzę, aby umieć się zorganizować i przeciwstawić czoła – powiedziała poseł Masłowska.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl