fot. PAP/Piotr Nowak

Raport z działalności komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji – do końca września

Do końca września komisja weryfikacyjna opracuje szczegółowy raport ze swojej działalności, który będzie przedstawiony Sejmowi. Poinformował o tym nowy przewodniczący komisji Sebastian Kaleta. Jak wyjaśnił, komisja przedstawi w dokumencie znaczną część działań śledczych.

Pokażemy między innymi szczegółowo proceder wyłudzania kamienic – zapowiedział na konferencji w Ministerstwie Sprawiedliwości przewodniczący komisji Sebastian Kaleta.

– W raporcie, który przedstawimy marszałkowi Sejmu, pokażemy znaczną część działań śledczych. Wszystkie te działania, które państwo obserwowaliście, były tylko wycinkiem w dążeniu do uzyskania odpowiedzi na pytanie dlaczego tak się stało i jak można to odwrócić. Pokażemy szczegółowo sposoby wyłudzania kamienic i to, co się z nimi działo. Wiele z dokumentów nie było dotychczas prezentowanych opinii publicznej – wskazał Sebastian Kaleta.

Na najbliższym posiedzeniu Komisji Weryfikacyjnej Sebastian Kaleta ma zaproponować kandydaturę Pawła Lisieckiego na stanowisko zastępcy przewodniczącego. Wyjaśnił, że komisja ma wakat na dwóch stanowiskach – członka komisji i zastępcy przewodniczącego komisji.

Nowy szef komisji podziękował jej byłemu szefowi Patrykowi Jakiemu za wykonanie – jak określił – wielkiej pracy w sprawie wyjaśnienia afer dotyczących reprywatyzacji. Wskazał, że dzięki pracy komisji została ujawniona „gigantyczna patologia, która miała miejsce jeszcze tak niedawno w mieście stołecznym”.

RIRM

drukuj