Komisja weryfikacyjna zdecyduje ws. nieruchomości przy Marszałkowskiej 43, Poznańskiej 14, Nowogrodzkiej 6a

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w Warszawie ogłosi kolejne decyzje ws. nieruchomości przy ulicach: Marszałkowskiej 43, Poznańskiej 14, Nowogrodzkiej 6a.

W ubiegłym roku komisja uchyliła reprywatyzację tych nieruchomości. Jednak – jak podała Informacyjna Agencja Radiowa – dotychczas nie przejął ich stołeczny ratusz. Dlatego możliwe jest, że dziś na niejawnym posiedzeniu, komisja skorzysta ze znowelizowanych przepisów i zdecyduje o wprowadzeniu zarządu do tych nieruchomości czy obniżce czynszów dla mieszkańców.

Wczoraj komisja weryfikacyjna ws. reprywatyzacji chciała przesłuchać prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Jednak nie stawiła się ona na przesłuchanie, za co została ukarana karą grzywny w wysokości 10 tys. zł. [czytaj więcej]

Sebastian Kaleta z komisji weryfikacyjnej mówi, że w ten sposób prezydent stolicy okazała brak szacunku wobec mieszkańców, którzy zmagali się z trudami reprywatyzacji.

– To nie jest tak, że miasto w dniu reprywatyzacji z kwiatami witało tych mieszkańców w nowych mieszkaniach. Odbywało się to z gigantycznym trudem. Te sytuacje czyszczenia kamienic nie są „literaturą fantastyczną”, tylko to są fakty. Przez lata, niestety, ludzie „odbijali się od ścian” w ratuszu ze swoim cierpieniem. Dopiero teraz mają możliwość odzyskać swoją godność, odzyskać swoją godność, cząstki sprawiedliwości, której zostali pozbawieni. Mam nadzieję, że się nam to uda, ale Platforma Obywatelska, która rządzi Warszawą od tylu lat, powinna przynajmniej wytłumaczyć się opinii publicznej jak to się stało, że przez tyle lat ten proces dzikiej reprywatyzacji był możliwy – powiedział Sebastian Kaleta.

Komisja weryfikacyjna działa od początku czerwca ub.r. Jej celem jest zbadanie zgodności z prawem decyzji administracyjnych ws. reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl