„ND”: Eksperci ONZ chcą wymusić na Polsce odrzucenie projektu „Zatrzymaj aborcję”

Grupa ekspertów ONZ chce wymusić na Polsce odrzucenie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję” – informuje „Nasz Dziennik”. Gazeta wskazuje, że osoby pełniące funkcje czysto doradcze zwracają się wprost do premiera Mateusza Morawieckiego z żądaniami i oczekują terminowej odpowiedzi.

Wspomniani eksperci twierdzą, że uchwalenie ustawy obejmującej ochroną prawną nienarodzone niepełnosprawne dzieci naruszy przyjęte przez Polskę zobowiązania. Jednak nie powołują się przy tym na żaden prawnie wiążący traktat, a jedynie na rozmaite zalecenia i komentarze dotyczące równości płci i praw kobiet.

Etyk ks. prof. Paweł Bortkiewicz zwraca w tym kontekście uwagę, że argumenty, na które powołuje się grupa ekspertów ONZ, nie mają uzasadnienia.

– Rzeczywiście, jedynym argumentem, na który mogą powoływać się zwolennicy tego typu działań, są „prawa reprodukcyjne kobiety”, które są absurdalnym, urojonym tworem politycznym, ale niemającym żadnej podstawy w naturze praw osoby ludzkiej, w istocie tych praw. Tu jest konstrukt zupełnie nowy, konstrukt ideologiczny, który naprawdę nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości – wskazuje ks. profesor.

Obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję” znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu.

Został pozytywnie zaopiniowany przez sejmową Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Projektem ma się teraz zająć Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl