Francuzi oddają hołd bohaterskiemu policjantowi, który zginął w zamachu

W Paryżu odbywają się dziś uroczystości hołdu narodowego dla płk. Arnaud Beltrame’a. Policjant, podczas piątkowego ataku w Trebes na południu Francji, wymienił się za zakładniczkę i zginął z rąk zamachowca.

O godz. 10.00 konwój z trumną pułkownika wyruszył w kierunku pl. Inwalidów w Paryżu, gdzie odbędzie się ceremonia pożegnalna.

Wczoraj policjantowi oddali hołd m.in. francuscy parlamentarzyści.

– W zeszły piątek w pobliżu Carcassonne nasza republika miała twarz płk. Arnauda Beltrame’a, który złożył najwyższą ofiarę. Nie zawahał się narażać własnego życia na niebezpieczeństwo. Chciałbym złożyć hołd pułkownikowi Arnaudowi Beltrame’owi i cywilnym ofiarom tego ataku – mówił Przewodniczący Francuskiego Zgromadzenia Narodowego François de Rugy.

Kapelan francuskiej żandarmerii o. Dominique Arz w rozmowie z prasą oświadczył, że policjant był praktykującym katolikiem.

– Można powiedzieć, że jego akt ofiarny jest zgodny z tym, w co wierzył – zaznaczył.

W piątkowym zamachu na południu Francji zginęły cztery osoby, a 15 zostało rannych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl